DARMOWE PACZKOMATY INPOST
Pomoc seksuologa

LoveSpot to coś więcej niż sklep erotyczny​

Nasza strona to miejsce, w którym staramy się zainspirować do zaakceptowania siebie i swojego ciała, a przede wszystkim do poznania nowych doznań na najwyższym, możliwym poziomie. Wiemy, że natężenie naszych potrzeb zmienia się na przestrzeni życia. Związane jest to np. z wysokim poziomem stresu, z chorobą lub ważnym wydarzeniem (np. narodziny dziecka). Pojawiające się różne problemy w sferze naszego życia seksualnego mogą być powodem pierwszej wizyty w poradni seksuologicznej. Wiedząc, jak ważne jest dla nas zdrowie psychiczne i  satysfakcja z sfery intymnej, oraz że jest to temat tabu przez co ciężko o tym rozmawiać to dziś, chcemy Wam udowodnić, że nie ma się czego bać

Seksuologia jako nauka

Seksuologia to interdyscyplinarna dziedzina wiedzy korzystająca z medycyny, biologii, psychologii, pedagogiki, etyki, teologii i prawa. Możemy wyróżnić trzy dyscypliny:

 • sekusologia kliniczna skupia się na badaniu zaburzeń oraz rozwoju seksualności
 • seksuologia sądowa skoncentrowana na działaniach seksualnych naruszających prawo,
 • seksuologia społeczna zajmująca się głównie aspektem kulturowym.

Seks to nasza potrzeba fizjologiczna, która jest mocno powiązana z naszym fizycznym i psychicznym zdrowiem, a czasem również i aspektem duchowym. Jest to na pewno jedna z najbardziej ekscytujących części związków partnerskich, która wpływa na poczucie naszego szczęścia, dlatego jest tak ważne, aby zachować harmonię w tej sferze.

Kim jest seksuolog?

Seksuolog kliniczny to specjalista, który nabył odpowiednich kompetencji do diagnozy oraz leczenia pacjentów robiąc dodatkową specjalizację, dzięki której otrzymał certyfikat seksuologa, który potwierdza zdobyte umiejętności i kompetencje. Podejmuje pracę w takich tematach jak: tożsamość płciowa, libido (popęd), trudności w osiągnięciu orgazmu, opóźniony lub przedwczesny wytrysk, pozytywna seksualność, orientacja seksualna, pochwica, problemy z erekcją, ból podczas stosunku, edukacja seksualna i antykoncepcja. Wiele dysfunkcji i problemów może mieć podłoże nie tylko fizjologiczne ale i psychogenne – szczególnie teraz gdy stres odgrywa dużą rolę w naszym codziennym życiu. Dzięki skorzystaniu z profesjonalnych usług możemy uzyskać porady seksualne, które mają na celu pomóc ludziom zaakceptować siebie i bliżej poznać potrzeby swojego ciała. Seksuologów możemy podzielić na dwa typy na podstawie zdobytego wykształcenia:

 • Lekarz seksuolog, który ukończył studia medyczne ze specjalizacją lekarską na przykład z  dziedziny: chorób wewnętrznych, neurologii, położnictwa i ginekologii, psychiatrii, urologii, a następnie ukończył specjalizację z seksuologii.
 • Psycholog seksuolog ukończył pięcioletnie studia magisterskie z psychologii i dodatkowo poszerzył swoje uprawnienia otrzymując certyfikat seksuologa (potwierdzeniem ukończenia specjalizacji może być np. Certyfikat Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego).
Przedstawione powyżej rozróżnienie jest bardzo istotne. Przede wszystkim motywuje to sposób diagnozy oraz dalszego leczenia. Lekarz seksuolog będzie leczyć pacjentów farmakologicznie i skupiać się na problemach z natury fizjologicznej, a psycholog sekuolog będzie się skupiać psychogennym podłożu próbując pomóc wykorzystując narzędzia terapeutycze.

Kiedy należy udać się do seksuologa? 

Konsultacji u seksuologa może potrzebować zarówno kobieta jaki i mężczyzna. Zdarza się, że po pomoc przychodzą pary, które chcą popracować nad swoim związkiem. W poradni nie tylko pracuje się z pacjentami, którzy zmierzają się ze swoimi trudnościami.  Jest to okazja do psychoedukacji, edukacji na temat higieny intymnej, antykoncepcji oraz skorzystania z warsztatów dotyczących treningów seksualności w wybranych przez siebie obszarach. Tak naprawdę wszystko, co nas niepokoi, wzbudza nasze wątpliwości może być przedmiotem rozmowy, co będzie skutkować ukojeniem naszych nerwów oraz rozwiązaniem zgłaszanych problemów.

Jak wygląda wizyta u specjalisty? 

Pierwsza wizyta to zazwyczaj początek cyklu spotkań. Najczęściej zaczyna się od szczegółowego wywiadu. Następnie może zostać postawiona diagnoza oraz omówiony plan leczenia w zależności od możliwości i potrzeb pacjenta. Pamiętajmy, że wiele osób wstydzi się i boi się mówić o tak prywatnych obszarach swojego życia. Jest to głębokie uwarunkowanie kulturowe. Atmosfera na spotkaniu w poradni seksuologicznej umożliwia swobodną rozmowę. Specjalista z dziedziny seksuologii jest tego świadomy, dlatego dokłada wszelkich starań, aby wizyta w gabinecie była poufna i komfortowa. Zachowuje szeroką perspektywę i bierze pod uwagę czynniki socjologiczne, psychologiczne, biologiczne do pomocy przy rozwiązywaniu problemów swoich pacjentów. Podczas wizyty może nas zapytać o:

 • powód wizyty (co skłoniło do przyjścia? Szukania pomocy?)
 • historia medyczna, dolegliwości oraz przebyte choroby w rodzinie
 • zażywane leki i substancje psychoaktywne
 • aktualna satysfakcja i dotychczasowe doświadczenie seksualne
 • wydarzenia z dzieciństwa
 • relacje z partnerem
 • przekonania
 • oczekiwania
Dzięki spotkaniu z seksuologiem jest większa szansa na poradzenie sobie z błędnymi przekonaniami na temat seksualności człowieka, niewiedzą i brakiem świadomość swoich dolegliwości, brakiem akceptacji przez partnera/partnerkę lub środowiska zewnętrznego. Wizyta w gabinecie to możliwość konstruktywnego rozwiązania swoich problemów, które mogą być przyczyną zakłócenia harmonii oraz relacji w związkach partnerskich, które powinny być oparte na miłości i zaufaniu. Podsumowując, obowiązkiem seksuologa jest zapewnienie najwyższego poziomu zdrowia seksualnego, dobrego samopoczucia oraz wprowadzenie harmonii w życiu codziennym swojego pacjenta, aby znowu mógł poczuć pełną stysfakcję z życia intymnego.

Lubisz ten artykuł?

5 % mniej

Dyskretna dostawa przyjemności

Z kuponem: H5B9K6NS

WITAMY W LOVESPOT

Marki premium

Oryginalne produkty

Źródło inspiracji